Legomania: Eğlenceli ve Yaratıcı Takım Aktivitesi.

Bu takım çalışması aktivitesini Türkiye’de ilk biz sunduk!

Yaratıcılık, hayatın her alanında olduğu gibi iş dünyasında da çoğu zaman etkili bir güçtür. Gerek problem çözümünde, gerekse pazarlama ve satış tekniklerinde, gerek piyasaya alternatif ürün sunmada yaratıcılık olmazsa olmaz bir yetenektir.

Yaratıcı takım aktivitesi olan Legomania, ekiplerinizin zamana karşı yaratıcılığı kullanırken birlikte planlama, tasarım ve üretim aşamalarını zaruri olarak kullanacağı bir aktivite. Üstelik lisanslı gerçek lego parçaları ile.

Çalışanlarınızdan oluşan takımlardan, kendilerine sağladığımız Lego parçalarını kullanarak, toplantının amacı, kurum değerleri veya kurumuzun hedeflerine atıfta bulunan sanat eserleri, oyuncaklar, heykeller veya aklınıza gelebilecek herhangi bir obje tasarlamalarını istiyoruz. Bu eğlenceli yaratıcı takım aktivitesi süresince tasarlanacak objeler, firmanın bir ürünü olabileceği gibi kura sonucu önceden belirlenen zorlu bir görev de olabilir.

Kimi zaman katılımcılar için mini bir pazar yeri kurarak, Lego parçalarını başka takım çalışması performanslarından edindikleri “Kurum Parası” ile satın almalarını ve stratejik planlama yapmalarını sağlıyoruz.

Katılımcılar ekiplere ayrılarak kendi objesini de tasarlayabilir, ya da ortaya çıkarılması istenen dev objenin her etabını ayrı ekiplerin bitirmeleri de istenebilir. Aktivitenin akışı, ihtiyaçlarınıza özel olarak şekillendirilecek ve ister salt eğlenceli yaratıcı takım aktivitesi olsun, ister büyük proje yönetimi olsun, beklentilerinize uygun olarak firmanıza özel bir seans planlanacaktır.

Legolar ile gerçekleştirilen bu yaratıcı takım aktivitesi organizasyonunun en güzel yanı sosyal sorumluluk projesine dönüştürebilmemizdir.  Arzu edildiği takdirde ek bir maliyet ile organizasyon sonunda bu lego parçalarını satın alarak LÖSEV, SHÇEK gibi kurumlara bağışlayabilir, böylece ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Süre: 20-45 dk.
Kişi Sayısı: 10-300
Kazanımlar: Takım çalışması, strateji ve planlama, yaratıcılık, eğlence-motivasyon-sosyalleşme, proje yönetimi, zaman yönetimi, ortak amaç ve hedef oluşturma, sosyal sorumluluk