Değerlerini belirle, kanunlarını oluştur, kendi medeniyetini kur!

Takım proje yönetimi özelliği olan bu aktivitenin temel amacı küçük takımlara bölünen ekip üyelerinin, doğru planlama ve strateji ile yardımlaşarak küçük bir medeniyet kurmasıdır.

Bu sıradışı takım çalışmasının kapsamını, toplam ekip üyesi sayısına göre genişletmek veya daraltmak mümkündür. Temelde hedefimiz, kurumumuzun ismiyle anılan bir medeniyet kurmaktır. Bu medeniyet içinde, genel merkezimiz, fabrikamız, sosyal alanlarımız, araçlarımız ve ekiplerin öngördüğü diğer tüm detaylar tasarlanıp inşaa edilebilir.

Yaratıcılık ve uygulama açısından esnek yapısı ile bu aktivite, küçük ekipler için daha uzun süreli veya büyük ekipler için kısa sürede daha kapsamlı bir takım proje yönetimi çalışması haline getirilebilir. Geçmiş yıllarda kazandığımız tecrübe ile Medeniyet projesini artık çok daha gösterişli, ekip çalışması adına etkin ve kolay uygulanabilir hale getirdik.

Gerçek bir takım proje yönetimi olan Medeniyet etkinliğinde, kullanılan malzemelerde yapılacak ufak değişiklikler ile uygulama alanını açık havadan toplantı salonu içerisine de taşıyabiliyoruz. Kendi büyük medeniyetinizi yaratmanız için tek gereken, takım proje yönetimi stratejisi, etkili takım çalışması, sinerji ve biraz da yaratıcılık.

Büyük malzemelerin kullanıldığı ve geniş alan isteyen takım proje yönetimi aktivitelerinde, bizim tecrübemiz gösteriyor ki ideal set up 10 kişilik takımların çalışması ve konsept dahilinde ihtiyaç duyulursa, 10 kişilik bu takımların üretiminin finalde başka takımlar ile birleştirilmesidir.

Başla – Planla – Tamamla – İzle – Bitir

Süre: 90-120 dk.
Kişi Sayısı: 10-300
Kazanımlar: Takım çalışması ve kooperasyon, takım rolleri ve farklılaşma, çapraz-fonksiyonlu işbirliği, iletişim becerileri, liderlik becerileri, eğlence-motivasyon-sosyalleşme, ortak amaç ve hedef oluşturma