Su aktivitelerinin en yaratıcısı “Sal Yapımı”

Büyük ekibinizden oluşturacağımız takımlardan, verilen malzemeler ile suda seyahat edebilecekleri birer sal inşa etmelerini isteyeceğiz. Su aktiviteleri içinde en iyi iki ekip çalışması seçeneğinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

“Kon-Tiki”, Norveçli bilim adamı Thor Heyerdahl ve beş arkadaşının 1947’de Güney Amerika’nın batı kıyılarından Tahiti’nin doğusundaki adalara yaptıkları yolculukta kullandıkları saldır. Heyerdahl, arkadaşlarıyla birlikte Callao’da (Peru) yetişen balsa ağacı kütüklerinden yaptığı ve efsanevi İnka tanrısı Kon-Tiki adını verdiği bu salla 4,300 millik yolu 101 günde almayı başardı. Kon-Tiki bugün Oslo’da aynı adla anılan müzede sergilenmektedir.

Özellikle ilkbahar ve yazın organize edilen kurumsal toplantılarda istenen su aktiviteleri için ideal seçenek olan Kon Tiki Macerasında, takım üyeleriniz sağlayacağımız malzemelerle benzer bir projeyi gerçekleştirecektir.

Kendilerine verilen sınırlı kaynakları kullanarak gölde veya denizde hareket edebilecek bir sal yapımı projesini tamamlayacak, proje finalinde takımlar kendi ürettikleri sallarla aralarında yarışarak mücadele edeceklerdir. Bu büyük macera, survivor benzeri görevler ilave edilerek farklı kazanımlar elde edebilecekleri bir ekip mücadelesine dönüştürülebilir, fiziksel ve duygusal çatışmalar yaşayacakları bir stres yönetimi eğitimi ile sonlandırılabilir.

Alternatif su aktiviteleri hakkında bilgi almak için ekibimize ulaşabilirsiniz.

Süre: 90-120 dk.
Kişi Sayısı: 5-200
Katılımcı Profili:
Kazanımlar: Takım çalışması ve kooperasyon, takım rolleri ve farklılaşma, çapraz fonksiyonlu işbirliği, strateji-planlama, iletişim becerileri, liderlik becerileri, yaratıcılık, proje yönetimi, problem çözme, eğlence-motivasyon-sosyalleşme, ortak amaç ve hedef oluşturma