Şimdi yarış zamanı!

En iyi takım performansı kriterimiz belli; Yaklaşık 90-120 dakika sürecek aktivite süresince tüm takımlar, pilotlarının içine sığabileceği büyüklükte, kartondan bir yarış aracı üretecek ve büyük final için diğer ekiplerle eleme yarışmalarını kazanmaları gerekecek.

Takımlar kendilerine verilecek kitler ile araçlarının şasesi üzerine özgün bir araç tasarlayacak, üretimini tamamlayıp markalama sonrası büyük bir yarışa hazır hale getirecektir. Soapbox benzeri bu maket arabalarımızı hazır hale getirdikten sonra sıra final oyununda!

Takım üyelerinden bir kişi pilot olarak belirlenecek, diğer takım üyeleri ise arabaya hız kazandırmak için işbirliği içerisinde arabayı itecekler. Bitiş noktasına ilk ulaşan araç kazanacaktır.

Bu çok eğlenceli proje yönetimi aktivitesinde hedefimiz, sınırlı kaynak kullanımı ile etkili zaman yönetimi kullanarak, belirlenen sürede eğlence ile takım ruhunu arttırma olacaktır.
Araç tasarımında yaratıcılık, tüm katılımcılar tarafından da övgü dolu sözlerle ödüllendirilecektir.

Süre: 90-120 dk.
Kişi Sayısı: 20-150
Katılımcı Profili:
Kazanımlar: Takım çalışması ve kooperasyon, takım rolleri ve farklılaşma, çapraz-fonksiyonlu işbirliği, iletişim becerileri, liderlik becerileri, eğlence-motivasyon-sosyalleşme, ortak amaç ve hedef oluşturma