Oyun bizim işimiz, oyuncaklar ise öğrenmeye açılan bir kapı.

Çocuklar oyuncakla öğrenir, dahası oyun sayesinde nasıl öğrenmeleri gerektiğini de öğrenirler. Kurumsal bir takım çalışması aktivitesinde hedefimiz yine öğrenmek, ama tabi ki motor becerileri değil. Birlikte üretmenin gücü ile sosyal fayda yaratmanın etkisini yaşayarak öğrenmek.

İşte tam da bu yüzden “Oyuncak Atölyesi” programımızı size sunuyoruz. Sadece takım oluşturma deneyimini ve takım motivasyonunu arttırmak değil amacımız. Karşılığında birlikte bir değer üretebilmek, ve bu sayede bazı hayatlara da dokunabilmek.

Göreviniz çok basit aslında. Takımlara ayrılarak, size sağlanacak ahşap oyuncak parçalarını birleştirip, boyamasını da tamamlayarak, el yapımı bir oyuncak üretmek. Ki, eğer başarılı olursak, çalıştığımız vakıf ve dernekler aracılığıyla bu oyuncaklar ihtiyaç sahibi çocuklara bağışlanacaktır.

Bu sebeple, ekip olarak göstereceğiniz itinalı çalışma, oyuncakların kalitesini arttıracak ve onları hediye edilmeye değer kılacaktır. Hedefe ulaşmamızı sağlayacak materyalimiz oyuncak olduğuna, çocuklar gibi düşünüp, çocuklar için çalışacağız.