Nefes, Yoga ve Mindfulness!

Doğru ve düzenli olarak yapılan nefes teknikleri çok çeşitli iyileştirici etkilere sahiptir. Yorgunluk atılır, bedendeki enerji akımları güçlenir, yaşam enerjisi dengelenir, organlar yenilenir, duygular yatışır ve zihin dinginliğe kavuşur.

Hızlı ve yüzeysel nefes endişe ve korkuları tetiklemektedir. Solunum teknikleri sayesinde nefes derinleşmekte ve yavaşlamakta, sinir sistemi gevşemekte ve duygular yatışmaktadır. Kalp atışları düzene girmekte ve kardiyovasküler sistemin çalışma ritmi sağlıklı bir ritme göre ayarlanmaktadır. Nefes doğasının farkına vararak ve nefes alış verişlerini ayarlayarak tüm organizma kontrol edilmektedir. Enerji ile bilinç arasındaki bağlantı aslında solunum vasıtasıyla gerçekleşmektedir. Solunum beden ile zihin arasında bir köprüdür.

Nefes ve Yoga Kurumsal Workshop çalışmamızda nefes koçumuz liderliğinde doğru nefes alma tekniklerinin öğretileceği bu kampta, temel yoga pozisyonları ile zindelik kazanarak motivasyonunuzu yükseltmeyi, hem birey hem de grup olarak doğru enerji ile takım ruhunu yakalamayı hedefliyoruz.

Süre: 60-90 dk.
Kişi Sayısı: 5-200
Katılımcı Profili:
Kazanımlar: Takım çalışması ve kooperasyon, iletişim becerileri ve yeni iletişim yöntemleri, farklılıklara olumlu yaklaşma, güven oluşturma, eğlence-motivasyon-sosyalleşme, ortak amaç ve hedef oluşturma