Hazine Avı.

  • Bu bizim işimiz!
  • Mütevazi değiliz, çünkü bu akviteyi en özel haliyle ve en yüksek frekansta biz sunuyoruz.
  • Türkiye’de ve dünyanın her yerinde ve tüm versiyonlarını 350’den fazla takım için organize ettiğimiz ve özel ilgi duyduğumuz alandır kurumsal hazine avı.
  • Scavenger hunt, Treasure Hunt, Topkanın sırları, Gece Hazine Avı, İstanbul’un sırları, Operasyon İstanbul… ve daha nice farklı konsept ve isimde uygulamasını yaptık.

Antik kriptolojiler ile basit ipuçlarının birleşmesi, farkındalık isteyen yönlendirmeler ile serbest düşünce alanlarının sunulması ve dahası bunların kombinasyonu, Hazine Avı aktivitesini team building aktivitelerimiz içinde eşsiz kılıyor.

Ne yapıyoruz?

Ekibinizi her biri 5-8 kişiden oluşan daha küçük ekiplere ayırıyoruz. Hazine Avı kit çantasını ekibe teslim ettikten sonra ilk ipucu ile macerayı başlatıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek bu aktivitede çeşitli indoor ve outdoor mekanları önceden yaptığımız keşif ile hava şartları ve müsaitlik durumunu da dikkate alarak planlıyoruz.

Ekipler, önceden yerleştirdiğimiz ipuçlarını, karşılaştıkları şifreli problemleri çözerek ve birlikte hareket ederek buluyor ve sonunda büyük hazineye ulaşıyorlar. Takımlar kendi aralarında yoğun mücadele ederlerken aslında finaldeki sürprizi bilmiyorlar. Maalesef bunu son ipucuna kadar da bilmeyecekle.

Bu aktivitenin kurgusunda, talebiniz doğrultusunda firmanızın kurumsal değerleri, toplantının teması, şirket mottosu, kampanya sloganı ve tüm kurumsal hedefler işlenebilir. Geçmişte çok sayıda şirket bu alandaki uzmanlığımız dolayısı ile direkt satış ekiplerini, birleşme süreci yaşayan şirketlerini, firmaya yeni katılan elemanlarını ve yabancı iş ortaklarını bize teslim etti. Olası proje fikirlerini sizinle yapacağımız toplantıda anlatacağız.

Hazine avı oyunu, yapısı gereği yaratıcılığa açık ve esnek bir oyundur. İster Sultanahmet’te tarihi mekanlarda antik kriptoloji teknikleri ile, ister Kapalıçarşı’da akıllı telefon veya tabletlerinizi kullanarak QR kodları takip ederek, ister Büyükada’da bisikletlerinize atlayıp yol haritanızı takip ederek, ister Antalya’da toplantınızı gerçekleştireceğiniz otelin bütün mekanlarına ipuçları saklayarak, isterseniz Kapadokya’da, Mardin’de, İstiklal Caddesi’nde, Fas’ta, New York’ta….dilediğiniz yerde, dilediğiniz konseptte, dilediğiniz materyalleri kullanarak.

Amaç takım çalışması, hedef büyük hazineye ulaşmak. Sizi yıllardır büyük emek ve uzmanlıkla uyguladığımız, en çok tercih edilen teambuilding aktivitesi olan Hazine Avı‘na çağırıyoruz.

Süre: 90-120 dk.
Kişi Sayısı: 20-200
Kazanımlar: Takım çalışması ve kooperasyon, iletişim becerileri, liderlik becerileri, eğlence-motivasyon-sosyalleşme, problem çözme, zaman yönetimi, ortak amaç ve hedef oluşturma