Define Avı

Secrets of Istanbul, hiç mütevazi olmadan belirtmeliyiz ki bizim uzmanlık alanımız. İpucu, kriptoloji, antik sırlar, define avı, kültür varlıkları, tarih ve Istanbul sadece ilgi alanımız değil, aynı zamanda ekibimizin bir kısmının yüksek eğitim uzmanlığı. Haliyle en mistik ve eğlenceli deneyimi bizim yaratacağımızı tahmin edersiniz.

Bu define avı konseptli aktivitede temel hedef, katılımcıların kendilerine verilen bir roadbook üzerindeki görevleri tamamlayarak, tam saatinde buluşma noktasına gerçek bir takım olarak gelmeleridir.

Know-how ve uzmanlığımızı buradan paylaşmayacağımızı tahmin edersiniz, ancak draft olarak belirtmeliyiz ki, ekipleriniz antik kriptolojileri çözerek bazı tarihi eserleri bulacaklar, takım selfie çekimleri yapacak ve istediğimiz bilgileri bize getirecekler, zaman zaman ortak bütçelerini kullanarak yaşamalarını istediğimiz çok özel deneyimleri yaşayacak ve bize bunları ispat edecekler.

Secrets of İstanbul, Define Avı Roadbook içerisinde yol haritası ve şifrelenmiş görevler dışında, dilerseniz kurumunuza özel soru bölümü de hazırlıyoruz.  Lokasyona, alan büyüklüğüne, hava şartlarına ve konsepte göre bizim uygun gördüğümüz sayıda takımlara ayrılan büyük ekibinize kitapçıkları teslim ettikten sonra “Secrets of İstanbul” başlıyor ve her takım kendi rotasında kendi görevlerini gerçekleştirmek üzere yola çıkıyor.

Temelde “Büyük Hazine Avı” ile pek çok ortak noktası bulunan bu takım aktivitesinde tek fark, verilen görevleri fotoğraf çekerek veya bilgi toplayıp roadbook üzerine işleyerek tamamlamak. Etkinlik mekanı genelde şehrin içinde halka açık mekanlar olacağından, ekiplerinizin daha önce keşfetme fırsatı bulamadığı yerleri seçmeye özen gösteriyoruz.

Define Avı konsepti içinde, kabul edilebilir derecede yorulmalarını beklediğimiz takımlarınızın Büyükada’da Hristos tepesine kadar yürümeleri de gerekebilir, Ayasofya’da bir tabelanın fotoğrafını çekmeleri de. Veya Kapalıçarşı’da bir dükkandan nazar boncuğu almalarını da isteyebiliriz, yoldan geçen simitçi ile fotoğraf çektirmelerini de. Temel amaç takım olma bilinci ile hareket ederek, etkili zaman yönetimi ve stratejik planlama ile özel bir deneyimi yaşamak, sosyalleşmek ve tabii ki eğlenmek!

Süre: 90-120 dk.
Kişi Sayısı: 5-500
Katılımcı Profili:
Kazanımlar: Takım çalışması ve kooperasyon, iletişim becerileri, liderlik becerileri, eğlence-motivasyon-sosyalleşme, problem çözme, zaman yönetimi, ortak amaç ve hedef oluşturma