Resim yaparak çalışan motivasyonu arttırabileceğiniz aktivite: Boya Takımı!

Öyle bir takım çalışması düşünün ki kendisi sadece 60-90 dakika sürsün, ancak sonuçları uzun yıllar kalıcı olsun. Şirket resim aktivitesi olan Boya Takımı işte böyle bir takım çalışması.

Büyük bir resim… Hatta büyük değil dev bir resim!

Sizi, yani şirketinizi ve temsil ettiklerini anlatan bir resim olmalı bu bahsettiğimiz!

Sizi anlatacak bu resmi en iyi siz yaparsınız diyoruz, ve sizi ekibinizle şaheserinizi yaratmaya davet ediyoruz. Ekibinizin bu şaheseri yaratabilmesi için hiç kuşkusuz profesyonel bir ekibin desteğine ihtiyacı vardır.

Şirket resim aktivitesi “Boya Takımı” detayları:

  • Önce kurum yöneticileri ile beraber, boyanacak resmin teması ve üzerinde bulunacak kurumsal değerler üzerinde mutabık oluyoruz.
  • Sizin için, çok parçalı büyük bir resmi önceden “predrawn” olarak çizilmiş vektörel bir çizim halinde hazırlayacak ve her boyama alanını renk kodlarıyla numaralandıracağız.
  • Tuval üzerine yapılacak bu resim için ekiplerin veya toplam katılımcıların sayısı kadar boyama alanı sunacağız.
  • Numaralandırılmış renk kodlarına uygun boyayı, şövalyeleri, fırçaları, paletleri, temizlik malzemelerini, önlü̈kleri ekibinizin ihtiyaçlarına göre temin edeceğiz.
  • Takımın her üyesi kendisine bir boyama alanı seçer ve her üye elindeki boyalarla çizimdeki renk kodlarını eşleştirerek kendisine ait parçayı boyayacak. Şirket resim aktivitesi alternatif uygulamada, küçük takımlarda ayrıca tabloda her takım üyesine ait serbest boyama alanı sunacak ve o bölüme günün anlamını veya kurumlarının kendileri için ne ifade ettiğini belirtir figürler ile boyamalarını isteyeceğiz.
  • Şirket resim aktivitesi uygulamasında sektörde sadece bizim uygulamamız olan, her takım için tuvaller ahşap bir şövale üzerinde etkinlik mekanında hazır bulunmaktadır.
  • Çalışma bittikten sonra tüm tuvalleri metal aparatlar ile biraraya getirerek uygun yerlere dizeceğiz. Pano çevrildiğinde büyük resim ortaya çıkacaktır, ki bu büyük resim kurumunuzun değerlerini/çalışanlarını/kültürünü temsil etmektedir.
  • Sonrasında isteğe bağlı olarak, takım üyelerini “sahneye” davet ederek resim hakkında neler düşündüklerini, ve serbest boyama kısmında kendilerini nasıl ifade ettiklerini anlatmalarını da isteyebiliriz.
  • Şirket resim aktivitesi hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.
Süre: 45-90 dk.
Kişi Sayısı: 10-200
Kazanımlar: Takım ruhu, aidiyet duygusu, bütünün parçaları olmak, eğlence-motivasyon-sosyalleşme, ortak amaç ve hedef oluşturma,