Kurumsal sosyal sorumluluk aktivitesi: Bisiklet Rüyası

Yaklaşık 10 yıl önce Türkiye’de ilk kez ekibimizin sunduğu sosyal sorumluluk içeren bir takım çalışması.

Kurumsal sosyal sorumluluk aktivitesi ile takım çalışmasının birleştiği bu farklı  aktivitede, katılımcı takımlardan kendilerine verilen demonte bisiklet parçaları ve el aletleri yardımıyla belirtilen süre içerisinde bisikletler imal etmeleri istenir.

Tüm takımlara demonte bisiklet parçaları teslim edilir. Kendilerine sağlanan sınırlı alet ve ekipmanlar ile belirli bir süre içerisinde bisikletleri monte etmeleri istenir. Ancak her takımda parçalardan bazıları eksiktir ve eksik olan parçalar da başka bir takıma verilmiştir. Tüm bisikletleri zamanında teslim edebilmenin tek yolu, takımların kendi aralarında mutlak işbirliği içinde olmaları, planlı ve seri bir şekilde hareket etmeleri ve teknik ekipmanları adil olarak paylaşmalarıdır.

Takımlar hem kendi içlerinde hem de diğer takımlar ile bir bütün olarak hareket etmek zorundadır. Zorluk derecesi isteğe göre ayarlanabilir bir kurumsal sosyal sorumluluk aktivitesidir.

Gün sonunda tüm bisikletler SHÇEK gibi kurumlara veya firmanızın belirlediği ihtiyaç sahibi çocuklara bağışlanır.

Kurumsal sosyal sorumluluk aktivitesi olan “Bisiklet Rüyası” uygulamasında, resmi kurumlar ile gerekli tüm yazışmaları, büyük organizasyonlarda ihtiyaç sahibi çocukların etkinlik mekanına getirilmesi gibi bazı özel çalışmaları da kurumunuz için biz organize ediyoruz.

Süre: 60-90 dk.
Kişi Sayısı: 100-2,000
Katılımcı Profili: Takım aktivitesi için az vakti olan kalabalık gruplar, sosyal sorumluluk projelerine yatkın ekipler
Kazanımlar: Takım çalışması ve kooperasyon, çapraz fonksiyonlu işbirliği, strateji ve planlama, iletişim becerileri, eğlence-motivasyon-sosyalleşme, proje yönetimi, zaman yönetimi, ortak amaç ve hedef oluşturma, sosyal sorumluluk