Zincir Reaksiyon Makineler icad ediyoruz!

1883-1970 yılları arasında yaşamış, Pulitzer ödüllü bir karikatürist, aynı zamanda mühendis, heykeltraş ve de yazardır Rube GOLDBERG. “Rube Goldberg İcadı” kavramını amerikan dil hazinesine ve sözlüklere sokmayı başarmıştır ki, “Çok basit bir işi yapmak için yaratılmış çok kompleks bir makine”, “minimal sonuçlar almak için maksimum çaba gösterme” gibi anlamlara gelir.

Rube Goldberg makineleri sıklıkla hobi ve gösteri amaçlıkullanılan düzeneklerde de kendini gösterir. Örneğin bir sürü alet edevat bir sürü iş yaptıktan , bilyeler oradan oraya zıplayıp, bir kolu çekme gibi nihai görevlerini yerine getirdikten ve mekanizma bir sürü böyle ardışık görevi tamamladıktan sonra bir gazozun kapağını açmak gibi nihai ve tek görevini tamamlayabilir.

Şimdi tüm yaratıcılığınızı kullanarak ekip arkadaşlarınızla beraber bu makinalardan bir tanesini şirketçalışanlarınızın kurmasını istiyoruz. Size sunacağımız videolardan ilham alarak takım arkadaşlarınızla beraber oluşturacağınız basit makinalar görmek istiyoruz. Bu zincir reaksiyon makine projelerini gerçekleştirmek için ekip arkadaşlarınızla takım çalışması performansı gösterecek, eğlenceli saatler geçireceksiniz. Gün sonunda projelerinizin sunumunu gerçekleştirecek, zincir mekanizmanın çalışmasını jüriye oylatacaksınız.

Süre: Min. 2 – Max. 8 saat olarak esnek zamanlama kurgusu
Kişi Sayısı: 10-300 arası
Katılımcı Profili: Proje çalışmalarına yatkın, aktivite deneyimi olan gruplar
Kazanımlar: Takım çalışması ve kooperasyon, takım rolleri ve farklılaşma, çapraz-fonksiyonlu işbirliği, iletişim becerileri, proje yönetimi, yaratıcılık, strateji-planlama, problem çözme, liderlik becerileri, eğlence-motivasyon-sosyalleşme, ortak amaç ve hedef oluşturma