Drag Race

drag race araba yarışıDrag Race Araba Yarışı

Yaklaşık 2 saat sürecek drag race araba yarışı aktivitesi süresince tüm takımlar, pilotlarının içine sığabileceği büyüklükte motorsuz bir araç üretecek, grenajlarını kartondan yapıp süsleyecek ve büyük yarışa hazır hale getirecektir.

Üreteceğimiz bu araçlar karting modeli arabalar olacak ve sadece bir kişinin binebileceği büyüklükte olacaktır. Aracın metal ve ahşap birleşiminden oluşan şasesi ve şişme tekerleklerini biz sağlıyoruz. Yaratıcılığını kullanacak ekipler, aracın dış kaportasını kartondan kendileri tasarlayıp üretecekler. Drag race araba yarışı için tasarlanan, ister cabrio bir araç olsun, ister minibüs, ister kamyon, amaç sınırlı kaynak kullanımı ile belirlenen sürede proje yönetimi ve tabii ki sınırsız eğlence ile takım ruhunu arttırma olacaktır.

Soapbox benzeri bu arabalarımızı hazır hale getirdikten sonra sıra final yarışında. Takım üyelerinden bir kişi pilot olarak belirlenecek, diğer takım üyeleri ise arabaya hız kazandırmak için işbirliği içerisinde arabayı belirlenen çizgiye kadar itecekler. Drag race araba yarışı elemelerinde finish noktasına ilk ulaşan araba birincilik için büyük avantaj elde edecek ve finale kalacaktır.

Ekip ruhu, strateji, yaratıcılık, etkili zaman kullanımı, tasarım ve takım çalışması gibi farklı kriterler de isteğe bağlı olarak jüri tarafından değerlendirilerek final puanlamaya eklenebilir.

Drag Race araba yarışı ve diğer şirket rallisi ve yarış konseptli aktiviteler hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

Süre: 60-90 dk.
Kişi Sayısı: 10-100
Katılımcı Profili:
Kazanımlar: Takım çalışması ve kooperasyon, takım rolleri ve farklılaşma, çapraz-fonksiyonlu işbirliği, iletişim becerileri, liderlik becerileri, eğlence-motivasyon-sosyalleşme, ortak amaç ve hedef oluşturma