Domino Etkisi

domino aktivitesi

Domino aktivitesi

Domino aktivitesi, büyük ekiplerin çalışma ortamında sıkça görülen stres altında çalışma ve iletişim problemleri ile başa çıkabilmenin en keyifli pratiği ve açıkça gözlemlenebildiği bir eğlence oyunu ve takım çalışmasıdır.

Küçük ekipler, en etkili sunumu gerçekleştirmesi için büyük ekibe katkıda bulunmalı ve riski dengelemelidir. Yanlış yerleştirilen tek bir domino taşı, tüm sunumun başarısız olmasına neden olabilir.

Domino aktivitesi için takım çalışması, başarının tek anahtarı olacaktır. Küçük ekipler ilk bölümde kendi paylarına düşen tasarımlarını hazırlar, ardından bu tasarımları diğer ekiplerin tamladıkları domino bölümleri ile birleştirecek bağlantı noktalarını oluşturarak büyük sunuma hazırlanırlar. Etkinlik finalinde, ilk domino taşının düşürülmesiyle start verilir ve domino etkisi başlar.

Ekipler kendilerine verilen sınırlı alanda, sınırlı zaman diliminde ve sınırlı sayıda domino taşıyla bir sunum hazırlayarak, aynı zamanda stratejik planlama, sınırlı kaynak kullanımı, zaman kullanımı konusunda da pratik yapmış olacaktır.

Domino aktivitesi hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

Süre: 45-90 dk.
Kişi Sayısı: 20-200
Katılımcı Profili:
Kazanımlar: Takım çalışması, takım rolleri ve işbirliği, strateji ve planlama, liderlik becerileri, problem çözme, zaman yönetimi, ortak amaç ve hedef oluşturma